Menu ≡
kalendar.beda.cz
poútstčtsone
poútstčtsone

Nekonečný kalendář

Téměř nekonečný týdenní kalendář, který zobrazuje všechny potřebné kalendářní údaje, navíc i měsíční fáze či do jakého znamení zvířetníku právě Slunce vstupuje. Kalendářem můžete rolovat do minulosti i budoucnosti, tlačítkem 'Dnes' se zase vrátíte na aktuální měsíc se zvýrazněným dnešním dnem. Obzvláště v mobilním zobrazení jsou často svátky a jmeniny zkráceny, celý text pro daný den zobrazíte kliknutím právě na tento den, pak se objeví malé okénko s kompletní informací.

Po kliknutí na tlačítko 'Astronomické informace' v témže okénku se objeví astronomické údaje pro daný den. Například kolikátý je den v roce, východ a západ Slunce i Měsíce. Případně do jakého znamení zvířetníku Slunce vstupuje a přesný čas vstupu. Též může být zobrazena hlavní fáze Měsíce a přesný čas kdy nastala či nastane. Astronomické údaje platí pro zeměpisné souřadnice 50° severní šířky a 15° východní délky středoevropského (letního) času. Tyto souřadnice lze změnit na stránce Moje zeměpisné souřadnice.

Na rozdíl od jiných kalendářů na tomto webu, není tento kalendář vhodný pro tisk. Ale je možné kliknout na název vybraného měsíce úplně vlevo a následně se dostanete na měsíční pracovní kalendář a ten už k tisku vhodný je.

Další informace:

Kalendáře Helma - nástěnný, stolní i pracovní kalendář Diáře Helma - diář a zápisník
Válka na Ukrajině: 782.den
Nahoru