Menu ≡
kalendar.beda.cz

Informace pro webmastery

Jak odkazovat na zdejší kalendáře

Pokud za adresou webu uvedete rok a měsíc ve tvaru https://kalendar.beda.cz/RRRR-MM, kde RRRR je rok v rozmezí zdejšího kalendária (roky od 1951 do 2050) a MM číslo měsíce (může být i jednociferné) zobrazí se úvodní měsíční kalendář pro zvolené období. Například tímto linkem https://kalendar.beda.cz/2012-7, zobrazíte měsíční kalendář pro červenec roku 2012. Samozřejmě, pokud nic neuvedete, zobrazí se aktuální měsíc.

Pokud za adresou webu uvedete pouze rok ve tvaru https://kalendar.beda.cz/RRRR, kde RRRR je rok v rozmezí zdejšího kalendária (roky od 1951 do 2050) zobrazí se základní roční kalendář pro zvolené období. Takto https://kalendar.beda.cz/2009, zobrazíte roční kalendář pro rok 2009. Pokud uvedete adresu jako https://kalendar.beda.cz/rocni, zobrazí se aktuální rok s žlutě zvýrazněným dnešním dnem.

Mezi těmito dvěma hlavními kalendáři se lze lehce přepínat. V měsíčním kalendáři stačí kliknout na číslo roku a následně se zobrazí stránka s ročním kalendářem pro daný rok. Pokud v ročním kalendáři kliknete na název měsíce, zobrazí se zase úvodní měsíční kalendář pro zvolený měsíc a rok.

Odkaz na tento web

Chcete-li na svých stránkách odkázat na tento web, bylo by vhodné použít následující možnosti. Nejjednodušší a nejmenší je prostá ikonka standardních rozměrů 88×31 pixel.

kalendář

HTML kód pro vaše stránky (prosím, zachovejte odkaz na tento web):
<a href="https://kalendar.beda.cz/">
<img src="https://kalendar.beda.cz/pic/kalendar-logo.png" alt="kalendář" style="border:none">
</a>

Odkaz jako měsíční kalendář

Zajímavější je možnost nechat si v odkazu zobrazovat aktuální měsíční kalendář. Jde o statický obrázek měsíčního kalendáře, který se vždy krátce po půlnoci mění dle aktuálního data. K dispozici jsou tři velikosti obrázku.HTML kód pro vaše stránky (prosím, zachovejte odkaz na tento web):

Zvýrazněný den v měsíčním kalendáři

Zvýrazněný den v měsíčním kalendáři

Existuje také možnost, jak zvýraznit vybraný den v titulním měsíčním kalendáři. Do URL za název domény zapište rok a měsíc ve tvaru https://kalendar.beda.cz/RRRR-MM, kde RRRR je rok a MM měsíc (stačí i jedna cifra). Nakonec zapište parametr day a přiřaďte mu číslo vybraného dne, například takto zvýrazníte svátek Jiřího: https://kalendar.beda.cz/2012-4?day=24. Přidáte-li navíc parametr text, objeví se zadaný text po najetí myší na zvýrazněný den v malém modrém informativním okně. Je možné zadat až 160 znaků. Používáte-li v textu háčky a čárky či jiné nestandardní znaky, nezapomeňte text zakódovat pro použití v URL. Datum můžete vložit i za pomoci českého formátu zápisu kalendářního data v URL. Pro výše zmíněné datum pak postačí zadat v adresním řádku prohlížeče https://kalendar.beda.cz/24.4.2012. Den je taktéž zvýrazněn a lze i použít parametr text.


Níže je možnost otestovat si funkci zvýraznění dne. Datum zadejte ve tvaru DD.MM.RRRR a případně zadejte libovolný text. Po stisku tlačítka 'Test', se objeví měsíční kalendář s vyznačeným vybraným dnem. URL v adresním řádku prohlížeče pak zkopírujte a použijte.

Kalendáře Helma - nástěnný, stolní i pracovní kalendář Diáře Helma - diář a zápisník
Válka na Ukrajině: 827.den
Nahoru